MOT-AN-S-060-059-086-L-C-AAAC product image
igus-icon-lupe
igus-icon-lupe
MOT-AN-S-060-059-086-L-C-AAAC technical drawing
play iconMOT-AN-S-060-059-086-L-C-AAAC video
1 of 5
drylin® E stepper motor, stranded wires with Molex connector and encoder, NEMA34
igus-icon-arrow-left
igus-icon-arrow-right
  • Installation size: NEMA 34/flange dimension 86mm
  • Protection class: IP40
  • Holding torque: 5.90Nm
  • Nominal current: 6.40A